The Way to Here and Now

Ella Prejzner, EFT, MTT, and Professional Certified Life Coach

Czym jest EFT

Techniki Emocjonalnej Wolności (EFT) są bardzo prostą metodą samoleczenia, która może być stosowana niemalże na wszystko. Oryginalna wersja i kompletny trening zostały stworzone przez Gary Craiga (www.emofree.com).

Przeczytaj poniższy tekst i w razie potrzeby skontaktuj się ze mną po więcej informacji.

Wstęp do EFT (Tapping). Gary Craig.

EFT jest metodą, która ma swoje korzenie w starożytnej chińskiej medycynie. Technika opukiwania działa na system energetyczny ciała i została rozwinięta przez Garry Craiga, który wzorował się na odkryciu Dr. Rogera Callahana mówiącego, ze zaburzenia energetyczne w ciele mogą wywołać poważne efekty w psychice.

EFT nie tylko pomaga uwolnić negatywne emocje, ale również zobaczyć jak nierealne potrafią być myśli, jak bardzo zaburzają nasze widzenie rzeczywistości, i jak szybko mogą się zmienić czy zniknąć. Dzięki tej metodzie możesz nauczyć się być w pełni obecnym w każdej chwili Twojego życia.

Szybkość i skuteczność EFT wynika z tego, ze nie łagodzi się objawów ale dochodzi do źródła problemu. Stresujące czy traumatyczne wydarzenia powodują zaburzenia w systemie energetycznym ciała, a to z kolei prowadzi do odczuwania negatywnych emocji. W momencie, gdy skoryguje się dane zaburzenie energetyczne i uwolni związane z nim negatywne emocje, pojawiają się emocje pozytywne.

EFT działa poprzez opukiwanie meridianów i wykonywanie innych dodatkowych ćwiczeń, które wspomagają umysł i ciało w procesie samouzdrawiania. Ta skuteczna metoda szybko uwalnia emocjonalny stress i usuwa wiele dolegliwości fizycznych.

W EFT stosuje się delikatne opukiwanie punktów lezących na meridianach (ścieżkach energetycznych ciała), wpływając w ten sposób na energię krążącą w ciele. Podczas opukiwania niewielka stymulacja zostaje wysłana do systemu energetycznego ciała, usuwając blokady i przywracając niezakłócony przepływ energii. Krotko mówiąc, EFT działa jak akupunktura bez igieł.

Ponieważ EFT skupia się na ścieżkach energetycznych w ciele, działa tam, gdzie standardowe a nawet alternatywne metody często nie skutkują.

Niektóre z zalet EFT:

  • jest to niezwykle prosta metoda, jednocześnie przynosząca trwałą ulgę,
  • niepotrzebne są żadne lekarstwa lub inne wyposażenie,
  • można się tej metody bardzo łatwo nauczyć, nawet przez telefon,
  • opukiwanie nie musi być wykonywane perfekcyjnie, aby było skuteczne,
  • nie ma wymaganej minimalnej czy maksymalnej ilości opukiwania (Możesz opukiwać się tak często jak chcesz),
  • EFT pomaga w rozwiązywaniu tak emocjonalnych jak i fizycznych dolegliwości,
  • żeby odczuwać efekty tej metody, nie musisz w nią wierzyć.

Czy EFT jest dobre dla mnie?

dreamstime_10291536Jedynym sposobem, żeby sprawdzić czy EFT jest dla Ciebie odpowiednie to spróbować. Opukanie problemu może zabrać zaledwie kilka minut. Ulga często pojawia się szybko, nawet przy końcu pierwszej sesji. Czasami jednak, w zależności od złożoności problemu, możesz potrzebować kilku sesji a nawet dłuższej konsekwentnej pracy nad uwolnieniem wszystkich jego aspektów.

Łatwość tej metody oznacza również, że może być ona stosowana gdziekolwiek – w pracy, na siłowni, podczas spaceru, lub oglądania telewizji. Jeśli znajdujesz się w zatłoczonym miejscu, możesz sobie tylko wyobrazić, że się opukujesz – i może to być również skuteczne. Przekonasz się szybko, że EFT może Ci pomóc przejąć kontrolę nad swoim życiem i zdrowieniem.

Pamiętaj jednak, że EFT nie powinno być nigdy używane w miejsce porady medycznej.

Co to jest MTT (Meridian Tapping Techniques – Techniki Opukiwania Meridianów)

MTT jest pojęciem szerszym od EFT bo zawiera wszelkie inne techniki opukiwania, które regulują przepływ energii w meridianach. Tak więc MTT zawiera zarówno EFT jak i TFT (Thought Field Therapy lub Callahan Techniques® – terapia pola myśli Callahana), z której narodziło się EFT. Każda technika opierająca się na opukiwaniu punktów leżących na meridianach jest uważana za MTT.